Uczniowie mogli zobaczyć mnóstwo ekspozycji zbudowanych z kilku milionów klocków. I tak oto dzięki poszczególnym makietom mogli m.in., choć na chwilę, przenieść się do świata filmów jak Gwiezdne Wojny, Hobbit czy Scooby – Doo. Ale to nie koniec, bowiem największe wrażenie wywarł Robert Lewandowski– wykonany w skali 1:1 z 70 000 klocków oraz samolot Boeing 747 zbudowany z prawie miliona klocków – prawdziwy majstersztyk.

Dzieciaki miały do dyspozycji Fun Park, gdzie rzucili się w wir budowania z klocków. Dostępne były również zjeżdżalnie samochodowe, ściana do pisania klockami, baseny z klockami czy strefa gier Lego na konsoli PlayStation4.

Odwiedziliśmy także Kino Edukacyjne gdzie dzieci obejrzały filmy, które ukazywały świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą piłkarza. Dzieci na własnej skórze przekonały się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczyły jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznały zakamarki piłkarskiej szatni, weszły na płytę boiska, a na koniec wczuły się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej.

LegoStadion2