Komenda Powiatowej Policji i Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu prowadzą wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Tym razem to uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Cukrówce odwiedzili funkcjonariuszy w miejscu pracy. Podczas dzisiejszej wizyty mogli z bliska przyjrzeć się wyposażeniu i pracy szydłowieckich policjantów i strażaków.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy tych formacji. Zwiedzić jednostki i zainteresowaniem oglądali wyposażenie, jakie w codziennej służbie wykorzystują funkcjonariusze.

W komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu gości przywitali i oprowadzili policjanci zajmujący się profilaktyką, pokazując stanowisko dowodzenia dyżurnego jednostki oraz policyjny areszt.

Podczas wycieczki dzieci poznały specyfikę pracy w Policji, zwłaszcza w pionie prewencji. Dużym zainteresowaniem była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

Podobnie wyglądała wizyta w komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej gdzie strażacy zaprezentowali dzieciom m.in. zjazd po „rurze strażackiej”

Info: Komenda Powiatowej Policji w Szydłowcu

Foto: Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Cukrówce