Wiele twarzy już jest rozpoznawalnych, ponieważ startują każdego roku. Niektórzy mieli przerwy i w spokoju przygotowywali się do tego biegu, byli również tacy, którzy w ubiegłym roku przegrali z tą wymagającą trasą i w tym roku postanowili się zrewanżować.

Tegoroczny bieg w Sadku miał rekordową liczbę uczestników, aż 137 biegaczy ukończyło zawody. 

Chwilę po godzinie 16.oo Marek Grosicki (prowadzący) rozpoczął bieg główny. Ten sam człowiek co jakiś czas relacjonował to co dzieje się na trasie łącząc się z „bazą” przez telefon komórkowy. 

Jako pierwszy na metę z rewelacyjnym czasem 30 minut i 40,13 sekundy dobiegł człowiek z Ukrainy dokładnie z Kijowa Bogdan Semenowycz, 1,5minuty później jako drugi dobiegł jego rodak z Łucka czyli Sergiej Okseniuk. Ostatnie miejsce na podium zajął reprezentant Bliżyna Rafał Czarnecki z czasem 33:08:03.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu szydłowieckiego został Karol Grabda z czasem 37.00.24 i miejscem 14. Najlepszy w samym Szydłowcu był oczywiście nadal niezawodny Tomasz Orman na miejscu 16 i z czasem 37.20.29.

Pana Tomasza symbolicznie próbuje „przegonić” ogromna liczba młodych osób z Szydłowca. Głównie są to zrzeszeni członkowie nowo powstałego Klubu Biegacza „Endorfina”. Jest to oczywiście bardzo zdrowa sportowa rywalizacja wręcz pokoleniowa. Młodzi biegacze z pewnością mobilizują Pana Tomasza do jeszcze większego wysiłku, Pan Tomasz motywuje młodzież do ciężkiej pracy i treningów. 

Oto lista szydłowieckich zawodników, nie tylko z Endorfiny: Marcin Ziętkowski, Piotr Pazera, Wojciech Pacek, Łukasz Nowacki, Przemysław Sieczka, Michał Podkowa, Maciej Pacek, Marcin Winter, Adrian Sujecki, Łukasz Tomczyk, Paweł Grzeczyński, Marcin Ziętek, Paweł Janczyk, Wojciech Gałczyński, Michał Zugaj, Marcin Michalski, Jakub Dziubek, Karol Ziętek, Bolesław Hangiel, Piotr Makowski, Sylwia Szymkiewicz, Marek Plewa, Paweł Nikodym, Daniel Bieńkowski, Damian Szklarski oraz Urszula Hangiel. Jak widać mamy w Szydłowcu naprawdę sporą liczbę biegających osób, choć to z pewnością nie wszyscy.

 

Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Malinowska, która przybiegła na metę jako 26 z czasem 40.12.70.

Na szczególną uwagę zasługują panowie, których hart ducha przy ponad 80-latach życia jest imponujący. Również zdrowie fizyczne jest godne pozazdroszczenia, gdyż nie każdego młodszego stać na przebiegnięcie 10 kilometrów. Mowa tutaj o: Ireneuszu Płusie z Sadku oraz Tadeuszu Andrzejewskim, którzy nie poddali się i spokojnie dobiegli do mety.

Sadek 2013 – WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

Po zakończeniu biegu nastąpił czas dekoracji, wręczania pucharów i upominków.

Przez cały dzień na placu przy PSP w Sadku trwał festyn rodzinny z występami artystów: (zespół Kumosie, Zuzanna Gadowska i zespół rozrywkowy), z loterią fantową podczas której można było wygrać rower, stoiskami z zabawkami, watą cukrową, lodami włoskimi, piwem czy fast – foodami. 

Jak co roku mieszkańcy Sadku, Szydłowca, okolic i miast z całej Polski dopisali i tłumnie stawili się na biegu jako zawodnicy i obserwatorzy.

Całość jako konferansjerzy prowadzili: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marek Grosicki.

Portal www.naszszydlowiec.pl serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom biegu oraz organizatorom i do zobaczenia za rok na jubileuszowym XXV Biegu Ulicznym Sadek 2014 !

Na koniec zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu 🙂

{phocagallery view=category|categoryid=221|limitstart=0|limitcount=81|imageordering=5}