Park Radziwiłłowski w Szydłowcu to jedno z najczęściej uczęszczanych miejsc rekreacyjnych w Szydłowcu, zarówno przez mieszkańców jak i turystów. Jest również miejscem wieczornych i nocnych spotkań, po których bardzo często pozostawiony jest bałagan.

Taki bałagan zastali w ostatni weekend turyści odwiedzający Szydłowiec, którzy przysłali nam zdjęcia i wiadomość z prośbą o publikację, które umieściliśmy na facebooku.

Informacja o bałaganie w parku, a także w publicznej toalecie pojawiła się również na innych forach i jak zwykle bywa w takich przypadkach rozgorzała dyskusja.

W niedzielę pod naszym postem odezwał się naczelnik Michał Kwiatek, który zapowiedział zmiany już od najbliższego weekendu.

Dziś te zapowiedzi zostały potwierdzone przez oficjalny fp Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. W komunikacie czytamy:

Wczoraj dotarła do nas informacja o zaśmieconym terenie w Parku Radziwiłłowskim. Takie zachowanie to akt wandalizmu.
Dokładamy wszelkich starań, aby nasze miasto było czyste i atrakcyjne zarówno dla nas jak i dla odwiedzających nas turystów. Jest to nasze wspólne dobro i chcielibyśmy czuć się w nim dobrze dlatego dbajmy o nie.
W związku z zaistniałą sytuacją tak jak w poprzednim roku w weekendy zostaną wprowadzone dodatkowe dyżury pracowników z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg, którzy będą dokładać pełnych starań, by nasze miasto prezentowało się jak najlepiej.
Informujemy również, że park Radziwiłłowski jest objęty monitoringiem, zabezpieczony materiał wideo z weekendu zostanie przekazany policji.
Pamiętajmy jednak porządek jest tam gdzie mało śmiecących, nie dużo sprzątających.
To nie pierwsza tego typu sytuacja, że nie potrafimy pozostawić po sobie porządku, czy to w Parku Radziwiłłowskim, czy w parku nad zalewem, czy w innych miejscach użyteczności publicznej.
Komentujący w komentarzach po raz kolejny poddają w wątpliwość likwidację Straży Miejskiej w Szydłowcu, która miała miejsce w 2015 roku.
Urząd Miejski mówi, że w parkach zainstalowany jest monitoring, komentujący wątpią jednak czy aby ten monitoring spełniał swoją rolę skoro sytuacje wandalizmu zdarzają się dosyć często w tych samych miejscach.
Inni komentujący krytykują pomysł weekendowych dyżurów pracowników. Fakt, posprzątają oni na weekend teren Parku, ale czy zniweluje takie działanie bałaganiarstwo i wandalizm?
Mieszkańcy oczekują od Urzędu Miejskiego działań, zarówno jeżeli chodzi o porządek w Parku Radziwiłłowskim jak i innych częściach miasta o czym wielokrotnie informują na różnych forach internetowych.
Najważniejsze wydaje się jednak to, abyśmy wszyscy dbali o nasze wspólne dobro, nie zaśmiecali i nie niszczyli.