Krytyki literackiej udzielił Jan Zdzisław Brudnicki z Warszawy, a wydawcą książki jest Oficyna Wydawnicza „STON-2” z Kielc. Znalazły się w niej utwory 25 autorów -członków „Wikliny”, którą przed laty założyła, nieżyjąca już, Bożena Piasta- literatka ze Skarżyska.

Grupa działa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Jej opiekunem jest obecnie Elżbieta Jach ze Skarżyska Kość. – literatka i rzeźbiarka.

W książce ” Wiklinowe strofy ” znalazły się utwory dwóch szydłowieckich autorów: Mariana Frąka z Szydłowca i Michała Kojary z Woli Lipienieckiej Małej, gm. Jastrząb. Pierwszy z nich prezentuje wiersze i fraszki, drugi fraszki i aforyzmy. Ich utwory zostały dobrze ocenione i docenione.

Marian Frąk ma znaczące osiągnięcia w konkursach poetyckich i satyrycznych, m.in.: I nagroda w konkursie na fraszkę o Radomiu- 2005, II i III nagroda w konkursie satyrycznym „Niebieska Szpilka” – Radom 2004-2005, wyróżnienia w konkursach poetyckich „Niebieskie Pióro” – Warszawa 2000-2002-2004, „O Laur Opina” – Ciechanów 2001, konkurs im. St.Grochowiaka- Radom 2005 oraz mnóstwo publikacji. Natomiast Michał Kojara to wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów literackich niepełnosprawnych „Promień Nadziei” w Tomaszowie Maz. , w tym m.in. III nagrody – 2011. Do „Wikliny” obydwaj przystąpili w 2013 roku.

Promocja Książki „Wiklinowe Strofy” odbędzie się 5 Listopada 2014 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kam. i będzie połączona z obchodami 25-lecia „Wikliny”. Zaplanowano ją na godz 17- tą.

Prezentujemy utwory Mariana Frąka i Michała Kojary z książki „Wiklinowe Strofy” :

***

poety

nie pytaj

o pamięć

w jego pamięci

istniejesz zawsze

wiosenna

a serce

przyspiesza bieg

 

UTALENTOWANY

Talent niemały

ma -do gorzały!

 

NA POBITEGO

Szpital go czeka

-na żonę narzekał!

autor: Marian Frąk

 

STAN

Ciebie kochałem

-z inną zostałem…

 

WYGLĄD

Tłusty

a pusty.

 

OJCU

Jak pas Twój widzę,

Ojcze kochany,

odechciewa mi się tej marihuany!

 

KIEROWCA

Taki kierowca

daje się we znaki,

co ani w ząb

nie patrzy na znaki!

autor: Michał Kojara