8 października 2017 roku w Bliżynie VI turniej szachowy Grand-Prix 2017 w szachach zgromadził łącznie 36 zawodników, z 3 województw: Świętokrzyskiego, Łódzkiego i Mazowieckiego.

Turniej ten miał nawet charakter międzynarodowy z uwagi na to, że wystąpili w nim szachiści z Armenii.

Szydłowiecka drużyna wystąpiła w składzie: Dariusz Żurek (mistrz pow.), Marian Frąk (wicemistrz), Sławomir Berus, Michał Orlicki ( wicemistrz juniorów) i Piotr Podsiębierski (mistrz Warsztatów Terapii Zajęciowej). Najlepszym z naszych zawodników okazał się Dariusz Żurek, który z dorobkiem 4,5 pkt. (z 7) zajął 10 miejsce w turnieju. Marian Frąk uplasował się na 18 miejscu- 3,5 pkt. Junior Michał Orlicki zajął 3 miejsce w kat. juniorów młodszych i otrzymał nagrodę. Warto dodać, że był on autorem sporej sensacji, gdyż w bezpośrednim pojedynku pokonał mistrza Bliżyna Łukasza Łukomskiego, który ma wysoką kategorię szachową. Również Piotr Podsiębierski zmierzył się w ciekawym pojedynku z Ormianką Lilią Czobanian.

Zwycięzcą tego interesującego turnieju został Waldemar Mróz z Radomia ( wysoki ranking, kat. I++ )- 6.5 pkt. przed Michałem Choiną ( Ostrowiec Św, kat. I++ )- 6,5 pkt. i Jarosławem Choiną ( Ostrowiec Św.)- 5 pkt. Zwycięzców uhonorowano upominkami, w tym od „Wieży” Szydłowiec,         a wszyscy zawodnicy otrzymali gorący posiłek. Do zakończenia cyklu Grand-Prix 2017 pozostało jeszcze 3 turnieje, w których zagrają nasi zawodnicy.

Klub Szachowy „Wieża” Szydłowiec zapytuje kolejny raz gdzie w szydłowieckich szkołach są te „wprowadzone” w ramach reformy szkolnictwa szachy i prosi tym razem samorządowców i dyrektorów szkół o odpowiedź na to pytanie dla młodych szachistów i ich opiekunów. Z naszych ustaleń wynika, że szachów w szkołach nie ma, a dzieci i rodzice (zwłaszcza trenujący w UKS „Korona” Szydłowiec i w oparciu o zajęcia w KS „Alternatywa” Szydłowiec) o to pytają i trzeba im odpowiedzieć co i czy zamierza się w tej sprawie zrobić.

Informuje: KSz „Wieża” Szydłowiec – Michał Kojara Sekr. Zarządu