O zbliżających się Świętach Zmartwychwstania przypominać będą palmy górujące nad Rynkiem Wielkim oraz stoiska z pisankami i świątecznymi ozdobami. Najważniejszym punktem szydłowieckich uroczystości będzie poświęcenie palm i wspólna modlitwa na Rynku Wielkim oraz procesja do kościoła św. Zygmunta z figurą Chrystusa na osiołku.

Honorowy patronat nad X Szydłowieckim Kiermaszem Wielkanocnym objęli: Ordynariusz Radomski Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.

– Serdecznie zapraszamy 1 kwietnia 2012 roku do Szydłowca na X Jubileuszowy Kiermasz Wielkanocny. To wyjątkowa uroczystość łącząca wymiar religijny i tradycje ludowe. To również sposobność dla regionalnych twórców i rękodzielników, aby zaprezentować swoje prace. Na scenie, jak co roku wystąpią lokalni muzycy kultywujący ludową obyczajowość. Zapraszamy również do udziału w konkursach na najładniejszą palmę dużą i palmę tradycyjną oraz najładniejszą pisankę tradycyjną i stylizowaną – poinformowała Justyna Jezierska – kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Na scenie X Kiermaszu Wielkanocnego wystąpią: „Kumosie” z Sadku, Zespół Rodzinny z Korzyc, Kapela Henryka Siwaka z Chustek, Zespół Śpiewaczy z Chustek, „Zdziechowianki” ze Zdziechowa, „Zaborowianki” z Zaborowia, „Niezapominajki” ze Zbijowa, „Pawłowianki” z Pawłowa i „Załawianki” z Załawy.Organizatorami X Kiermaszu Wielkanocnego są: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek” oraz MODR w Warszawie – Terenowy Zespół Doradców w Szydłowcu.

Formularze dla wystawców, regulamin konkursów i karta zgłoszenia produktu do pobrania na www.szydlowiec.plSerdecznie zapraszamy.

Patronat medialny nad tegorocznym Kiermaszem Wielkanocnym objął portal http://naszszydlowiec.pl/

zobacz kogo jeszcze wspieramy medialnie:

http://naszszydlowiec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=165&Itemid=20