Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn z regionu Południowego Mazowsza, tj.: Orońsko I, Orońsko II, Nasza Szkapa (Radom), Kowala, Blok Ekipa (Chlewiska), Wolanów, Sosowcy (Szydłowiec/Radom), Jedlińsk oraz Karbet (Jastrząb). Zgłoszone drużyny rozlosowano następnie w trzech grupach, w których rozegrano mecze systemem każdy z każdym, a do dalszego etapu turnieju przechodziła drużyna najlepsza z każdej grupy. Rozgrywki prowadzono do dwóch wygranych setów.

Do rozgrywek medalowych zakwalifikowały się następujące drużyny: Nasza Szkapa, Karbet oraz Blok Ekipa.

W meczu Nasza Szkapa – Blok Ekipa lepsza okazała się drużyna z Radomia, wygrywając w setach 2:0 (25:15, 25:11), w starciu Blok Ekipy z Kartbet zwyciężyła drużyna Karbet 0:2 (13:25, 14:25), a mecz Nasza Szkapa-Karbet wygrała w dwóch setach drużyna z Jastrzębia (21:25, 20:25).

Tym samym na podium znalazły się drużyny w następującej kolejności: I miejsce – Karbet (Jastrząb), II miejsce – Nasza Szkapa (Radom), III miejsce Blok Ekipa (Chlewiska).

Sędzią głównym zawodów był p. Paweł Bloch, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. Medale, nagrody i puchar wręczali: Henryk Nosowski – wójt Gminy Orońsko, Grzegorz Kubiki – sponsor strategiczny – właściciel firmy Kubimex oraz Sylwester Różycki – Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Zabezpieczenie medyczne zawodów zapewnili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał p. Leszek Boruch – Prezes GKS „Oronka”.

turniejoronskomarzec2