Główną rolę – młodego milicjanta kierującego grupą dochodzeniową, mająca złapać seryjnego mordercę kobiet – doskonale zagrał Mirosław Haniszewski. Film oparty na autentycznych wydarzeniach z okresu PRL, został nagrodzony w roku 2016 Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a w roku 2017 otrzymał dwie nagrody Orłów (Polska Nagroda Filmowa), tj. za drugoplanową rolę maską oraz żeńską. Nagrody te wręczono Arkadiuszowi Jakubikowi oraz Agacie Kuleszy.

Po projekcji filmu zorganizowano spotkanie z drugim reżyserem – Jarosławem Stypą, który również zagrał epizod w prezentowanym filmie. Licznie zgromadzona publiczność miała możliwość bezpośredniej rozmowy z Jarosławem Stypą, w której dzieliła się swoimi odczuciami po obejrzeniu filmu, a także chętnie zadawała pytania dotyczące głównego motywu, inspiracji w wyborze tematu, rzeczywistych losów osób, które były bohaterami filmu, czy też samego warsztatu filmowego.

Była także możliwość uzyskania autografu naszego gościa. Relację ze spotkania autorskiego, transmitowano on-line i była ona dostępna na stronie internetowej projektu „Polska Światłoczuła”, którego celem jest promowanie polskiej kinematografii w małych miejscowościach naszego kraju.

mordercajestem2