O godzinie 12.oo rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w kościele Św.Zygmunta w Szydłowcu, która była dziękczynieniem za 15 lat DK w Szydłowcu. 

Po niedzielnym obiedzie organizatorzy zaprosili mieszkańców Szydłowca, szydłowieckie rodziny i wszystkich sympatyków na piknik rodzinny na stadionie Szydłowianki.

Spotkanie na płycie boiska rozpoczęli: ksiądz Andrzej Kania, Marek Sokołowski przedstawiciel szydłowieckich rodzin, państwo Kwiatkowscy oraz Jerzy Jurczak przedstawiciel Szydłowianki.

Za chwilę Przemek Duda na rozgrzewkę poprowadził popularne tańce lednickie, które jak zwykle podobały się publiczności.

Parę minut po godzinie 15.oo rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Synów & Ojców i Księży. 

Mecz zakończył się zwycięstwem Synów i Ojców, którzy pokonali księży 5:2, choć trzeba przyznać, że spotkanie było naprawdę wyrównane. Puchar przygotowany przez dzieci odebrał kapitan drużyny zwycięskiej Dominik Pijarski.

W przerwie meczu zagrała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Henryka Kapturskiego.

Na uczestników pikniku czekało również wiele innych atrakcji. Smakosze mogli skosztować kiełbaski z grilla czy domowego ciasta, nie zabrakło również napojów.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieciaków, które przygotowane zostały przez panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Rodzinnej Akademii Sportu. Malowanie twarzy, zabawy z chustą i przeróżne tańce bardzo spodobały się dzieciakom, które tłumnie zajęły boisko Szydłowianki. Na koniec jeszcze jedną atrakcję przygotowała szydłowiecka Straż Pożarna, która podjechała swoim wozem by pokazać najmłodszym jak wóz strażacki wygląda z bliska.

W to niedziele popołudnie na szydłowieckim stadionie piłkarskim panowała znakomita rodzinna atmosfera. Uczestnicy zgodnie twierdzili, że takich rodzinnych imprez w takim miasteczku jak Szydłowiec powinno być więcej

Frekwencja mówi sama za siebie, ponieważ w tym rodzinnym festynie udział wzięło blisko 300 osób.

{phocagallery view=category|categoryid=211|limitstart=0|limitcount=28|imageordering=5}

 

Domowy Kościół czyli popularnie zwana Oaza Rodzin w Szydłowcu działa od 1998 roku. Dziś w 4 kręgach działa kilkanaście małżeństw, a księdzem moderatorem grup w Szydłowcu jest Andrzej Kania.