W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne z gmin powiatu szydłowieckiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jak i umiejętnościami sprawnościowymi jazdy na rowerze. Część teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego przeprowadzona została w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna i część praktyczna turnieju przeprowadzona została na miasteczku ruchu drogowego usytuowanego na Osiedlu Wschód, które dzięki uprzejmości włodarzy Szydłowca zostało odnowione, co umożliwi dzieciom nabywanie umiejętności praktycznych bezpiecznego poruszania po ulicach zgodnie z przepisami.

Najlepszą drużyną wśród Szkół Gimnazjalnych okazała się drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach natomiast spośród Szkół Podstawowych zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu. Zwycięzcy będą reprezentować powiat szydłowiecki na szczeblu wojewódzkim.

Wiedza wykorzystywana podczas turnieju na pewno pozostanie w pamięci uczestników i zaowocuje większym bezpieczeństwem na drogach młodych uczestników ruchu.

Powyższe działanie, mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego, znacząco wpisuję się w ramy nowego programu profilaktycznego „B&N czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony” Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

turniejbrd3

turniejbrd2

info i foto: kpp w Szydłowcu