Zgodnie z Projektem Kluczowym, Pracownia Historii Szydłowca utworzona zostanie na ostatniej kondygnacji wschodniego skrzydła zamku, w salach o łącznej powierzchni 250m2 obejmujących:

– salon Anny Sapieżyny z przyległą salą ekspozycyjną ( dotychczasowa Galeria Sapieżyna )

– salę kominkową, która pełnić będzie jak dotychczas funkcję ekspozycyjno-koncertowo-konferencyjną

– oraz dwa pomieszczenia sąsiadujące z salą kominkową.

Z sal Pracowni jest bezpośrednie wyjście na bastion zamkowy oraz loggie widokowe. W ramach Pracowni Historii Szydłowca już wkrótce otwarta zostanie ekspozycja dotycząca historii Miasta.

Zwróciliśmy się do mieszkańców Szydłowca z prośbą o pomoc w tworzeniu Pracowni Historii Szydłowca. W odpowiedzi otrzymaliśmy wiele unikatowych dokumentów, fotografii związanych z historią szydłowieckich rodzin, urzędów, cechów, wiele drobnych elementów wyposażenia domów, przedmiotów codziennego użytku itp. obiektów. Lista osób, które odpowiedziały na apel jest bardzo długa – informuje dyrektor SCK Małgorzata Bernatek.

Osoby, które chcą jeszcze wzbogacić zbiory Pracowni, zapraszamy do Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, ul. Sowińskiego 2, sekretariat I piętro, w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz w każdym uzgodnionym telefonicznie terminie, tel. 48 6171029, 6170296.

pracowniahistorii1

pracowniahistorii2

pracowniahistorii3

pracowniahistorii4