Grupa „szydłowiecka” stanowiła komponent wspólnego przedsięwzięcia – Letniego Obozu Karate Shinkyokushinkai Solina 2015 – którego uczestnikami i współorganizatorami, prócz naszych karateków z MUSHIN, byli również przedstawiciele czterech innych ośrodków Karate Shinkyokushin: z Łańcuta, Ropczyc, Starachowic i Rzeszowa. W przedsięwzięciu tym udział wzięło ogółem ponad 100 osób.

W tym roku mieliśmy okazję trenować i wypoczywać w wojskowym ośrodku wypoczynkowym WDW Rewita położonym w jednym z najpiękniejszych zakątków Bieszczad na opadającym ku Zalewowi Solińskiemu południowym stoku góry Jawor, w odległości 10 km od zapory solińskiej – informuje prezes Stowarzyszenia MUSHIN Wojciech Dobrzański.

Wspólne treningi i różnorodne zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów z różnych klubów dostosowane do potrzeb poszczególnych grup wiekowych, wymiana doświadczeń oraz nauka i doskonalenie technik oraz różnorodnych elementów walki – bez wątpienia przyniosły konkretne efekty szkoleniowe. Uczestnicy zajęć korzystali ze znajdującego się na terenie ośrodka kompleksu obiektów sportowych – boisk, hali oraz krytego basenu.

Ale nie tylko o szklenie sportowe chodziło. W ramach trwającego od 20 do 26 lipca obozu zaplanowaliśmy szereg atrakcji turystycznych oraz o charakterze edukacyjnym i integracyjnym. Między innymi zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego działającego w ramach Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego z siedzibą w Ustrzykach Dolnych oraz wnętrze zapory i elektrowni wodnej Solina – Myczkowce w Solinie – kontynuuje prezes Wojciech Dobrzański. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Sanoku należącego do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko -Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia). A to wszystko obok rejsu „białą flotą” po Zalewie Solińskim, wspólnych ognisk i wieczornego muzykowania, spacerów i zabaw na plaży.

Wspólny trening, wypoczynek i zabawa na długo pozostaną w pamięci uczestników tegorocznego obozu.

Warto podkreślić – dodaje prezes Dobrzański – że obóz „Solina 2015” zorganizowaliśmy bez wsparcia z środków publicznych, jedynie z środków własnych oraz pochodzących od jego uczestników. Było to niekomercyjne przedsięwzięcie o charakterze pożytku publicznego, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 17 oraz 6, 15 i 32 Ustawy z dn. 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, którego realizacja w całości opierała się na pracy społecznej członków Stowarzyszenia MUSHIN, posiadającego profesjonalnie i wszechstronnie przygotowaną oraz doświadczoną kadrę gwarantującą możliwość realizacji zadania tej rangi. Istotnym elementem realizacji przedsięwzięcia była również promocja regionu szydłowieckiego. Karate to sport i sztuka walki, to również pasja i „droga życia” kultywująca szczytne zasady etyczne oraz postawy moralne i społeczne, które zawsze stanowią fundament realizacji wszystkich naszych przedsięwzięć. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN aktualnie liczy ponad 120 członków, a młoda kadra zawodnicza klubu już od lat słynie ze spektakularnych sukcesów w rywalizacji sportowej zarówno na szczeblu ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

TUTAJ fotoreportaż

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN