Drugi tydzień ferii w SJP2 odbywał będzie się pod znakiem warsztatów. Od wtorku do czwartku – warsztaty dziennikarskie. W piątek – warsztaty muzyczne. 

Warsztaty dziennikarskie poprowadzą przedstawiciele lokalnych mediów. 

We wtorek 9 lutego, o godzinie 12. spotkanie z Piotrem Stańczakiem redaktorem Echa Dnia (dziennikarstwo na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach). Piotr poprowadzi warsztaty dziennikarstwa prasowego, na których opowie o codziennej pracy w gazecie, o szukaniu dobrych tematów, o składaniu tekstu, być może o tym jak powstaje gazeta. Wszystkich chętnych zapraszamy!

W środę 10 lutego, o godzinie 12. spotkanie z Marcinem Banaszczykiem redaktorem portalu Nasz Szydłowiec (dziennikarstwo na Uniwersytecie SWPS w Warszawie). Marcin poprowadzi warsztaty dziennikarstwa internetowego, na których opowie o budowaniu lokalnego portalu internetowego, o newsach w sieci, o reportażu, a także o wywiadzie. Nie zabraknie również tematu social media, bez których dzisiejsze media praktycznie nie istnieją. Wszystkich chętnych zapraszamy!

W czwartek 11 lutego, o godzinie 12. spotkanie z Przemysławem Dudą ze Szkoły Mediów Strefy JP2 (dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), niegdyś redaktorem portalu swzygmunt.pl oraz telewizji internetowej sigu.tv Przemek poprowadzi warsztaty telewizyjne, na których opowie o tym jak wygląda praca w telewizji, o wystąpieniach przed kamerą, o montażu filmów, być może także o tym jaka przyszłość czekac telewizję według niego. Wszystkich chętnych zapraszamy!

W piątek 12 lutego, o godzinie 15.45 rozpoczna się warsztaty muzyczne z Chórem Strefy JP2 na które zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i śpiewu. 

Zwieńczeniem tegorocznych ferii zimowych ze Strefą JP2 będzie „Walentynkowe Jam Session” w Herbaciarnii „Faktoria”, które rozpocznie się o godzinie 18.oo w niedzielę 14 lutego. Zapraszamy wszystkich zakochanych lub szukających miłości muzyków 🙂