Megitza, której swoją muzyką udało się podbić widownię i jury telewizyjnego programu MUST BE THE MIUSIC uwiodła również szydłowiecką publiczność. W rytm utworów , które stanowiły niesamowicie energetyczną mieszankę bałkańskich, cygańskich i żydowskich motywów oraz polskiej tradycji, zarówno młodsi jak i starsi bawili się wyśmienicie.

Po koncercie pierwszego gościa tegorocznej edycji imprezy, nad szydłowieckim zalewem zrobiło się tajemniczo i baśniowo. A wszystko to za sprawą Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, który specjalnie na ten wieczór przygotował plenerowe widowisko pt. „HEJ ŁADO, KUPAŁO” w reżyserii Sławy Lorenc Hanusz .

W klimat sobótkowej nocy stopniowo publiczność wprowadzała Ola Michalska, która płynąc na łodzi zaśpiewała „Balladę o nocy czerwcowej” do słów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Rozbłysnęły ogniska i na zaimprowizowanej wiankowej scenie pojawił się barwny korowód dziewcząt i chłopców radośnie tańczących w rytm żywiołowej muzyki. Na zakończenie widowiska młodzież z teatru puściła na wodę sobótkowe wianki. A potem nad głowami publiczności roziskrzyły się fajerwerki, a niebo nad Szydłowcem mieniło się wszystkimi kolorami tęczy.

Zaraz po widowisku na scenie pojawił się drugi gość tegorocznych WIANKÓW , formacja dobrze znana w Szydłowcu dzięki założycielowi zespołu Darkowi Grudniowi, który jest jednocześnie kompozytorem większości utworów zespołu. Mowa oczywiście o kapeli Full Blackstone. Obok Darka skład formacji tworzą: wokalista Adam Rodek, perkusista Mateusz Orlicki oraz gitarzyści – Piotr Zając i Bartek Sadza. W programie koncertu nie zabrakło oczywiście piosenek – „7 snów” i „Znasz mnie”. Mimo późnej pory i komarów publiczność doskonale bawiła się pod sceną , śpiewając razem z zespołem ich największe przeboje. Muzycy na zakończenie podkreślili, że mało jest w Polsce miejsc gdzie publiczność w różnym wieku tak wspaniale potrafi się bawić.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznych WIANKÓW była, zorganizowana po raz pierwszy LOTERIA WIANKOWA, której celem było kultywowanie tradycji wicia i puszczania wianków w noc świętojańską. Na zaproszenie organizatorów do wiankowej zabawy, odpowiedziało 30 osób a dwie z nich wróciły do domu z nagrodami – „Romantyczną kolacją dla dwojga” – ufundowaną przez Salę Bankietową LODOWNIA oraz telefonem dotykowym LG – ufundowanym przez Salon PLAY, Szydłowiec, Rynek 21, który przy swoim stoisku zorganizował również wiele konkursów i zabaw dla dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród.

Tegoroczne WIANKI choć już poza nami to chyba na długo pozostaną w pamięci mieszkańców Szydłowca, wielorakość gatunków muzycznych na scenie, wspaniałe widowisko, loteria oraz bezsprzecznie niesamowicie energetyczni goście specjalni imprezy – wszystko to sprawiło że szydłowiecka noc sobótkowa była wyjątkowa.

WIANKI 2014 – GALERIA ZDJĘĆ

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FACEBOOKU – LAJKUJCIE