„Nieprzeciętni” to plebiscyt radiowej Czwórki, adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy.

Zakończył się kolejny etap Plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń jury wybrało 10 finalistów. Teraz czas na głosowanie tym bardziej, że ziemia szydłowiecka ma w tym plebiscycie swoją przedstawicielkę. Głosować można do 13 czerwca, a wyniki zostaną ogłoszone na Gali 24 czerwca.

Głosujcie TUTAJ 

Wśród finalistów jest Wiola Fijałkowska, liderka i założycielka zespołu Guzowianki.

Miłość do muzyki ludowej wyniosła z domu rodzinnego (ojciec, Jacek Bursa,  jest znanym harmonistą i akordeonistą, a jej dwaj bracia, Czarek i Bartek, też są muzykami ludowymi). Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu w klasie fletu poprzecznego oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim i w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach.

Jest nauczycielką w Publicznej Szkole Podstawowej w rodzinnym Guzowie, gdzie od 2014 roku prowadzi założony przez siebie  Młodzieżowy Zespół Ludowy GUZOWIANKI, dla którego komponuje muzykę. Wraz z zespołem promuje muzykę ludową koncertując, nagrywając teledyski oraz organizując spotkania, warsztaty, projekty i wydarzenia kulturalne. W wolnym czasie lubi uczyć się gry na kolejnych instrumentach – ostatnio na mandolinie.

Głosujemy na Wiolę!