Legenda polskiej muzyki rockowej z lat 80-tych zespół Azyl P. znów zagra na dziedzińcu szydłowieckiego Zamku!

Po dwuletniej przerwie szydłowiecka i przyjezdna publiczność będzie mogła usłyszeć największe hity zespołu od „Małej Maggie”, poprzez „Chyba umieram”, „Och, Lila” czy „Karę śmierci”. Cztery wymienione przez nas utwory w latach 80-tych zajmowały wysokie miejsca na najpopularniejszej w Polsce liście przebojów „Trójki”. Wiadomo jednak, że Azyl P. to nie tylko te cztery numery, ale wiele innych równie mocnych rockowych przebojów.

Koncert odbędzie się 14 lipca 2018 roku, a rozpocznie się o godzinie 20. Tym razem gośćmi Azylu P. będą Ania Brachaczek znana z zespołu SIQ, Titus wokalista Acid Drinkers, Juan Carlos Cano zwycięzca The Voice of Poland i Maciej Silski, który od ostatniej koncertu w Szydłowcu jest nowym wokalistą Azylu P. Band z Szydłowca nagrał z nowym wokalistą utwór „Co ja wiem”, który pojawiał się na różnych listach przebojów, również na tej „trójkowej”.

Azyl P. na szydłowieckiej scenie zaprezentuje się w składzie: Dariusz Grudzeń (bas), Marcin Grochowalski (perkusja) – obaj z oryginalnego składu zespołu, Bartek Jończyk (gitara) oraz wspomniany wyżej zwycięzca programu „IDOL” czyli Maciej Silski na wokalu.

Koncert poprowadzi znany muzyczny dziennikarz radiowy Marek Wiernik. Koncert jest organizowany przez Powiat Szydłowiecki i Gminę Szydłowiec przy wsparciu Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka zarejestrowanych przez nas fragmentów z koncertu w 2016 roku oraz plakat zapowiadający wydarzenie.