W związku ze zbliżającymi się świętami Fundacja Strefa JP2 pragnie wesprzeć rodziny oraz samotne osoby, które w miarę swoich możliwości dbają o swoje codzienne życie. Z tej okazji organizowana jest akcja „Kosz Pełen Dobra”, dzięki której zakwalifikowane rodziny zostaną zaopatrzone w żywność oraz artykuły  chemiczne.

Już w przyszły weekend 12 i 13 marca w sklepach i marketach na terenie naszego miasta będzie odbywać się zbiórka potrzebnych artykułów, które następnie trafią do potrzebujących. W wybranych sklepach w danych dniach ustawione będą oznakowane kosze z plakatami akcji. W większych sklepach obecni będą również wolontariusze, którzy udzielać będą szczegółowych informacji na temat zbiórki.

Akcja prowadzona jest również we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności – współorganizatorem przedświątecznej zbiórki. Patronat nad akcją objęła Młodzieżowa Rada Miejska w Szydłowcu

Indywidualne darowizny w postaci żywności i artykułów chemicznych można dostarczać do Herbaciarni „Faktoria” przy ulicy Kościuszki 168 w Szydłowcu do dnia 13 marca 2016.

Chętni wesprzeć akcje finansowo mogą przelewać datki na podany numer konta  98 1020 4317 0000 5002 0360 6332 z dopiskiem „Kosz Pełen Dobra – darowizna na realizację celów”.

Patronat medialny nad akcją sprawuje portal www.naszszydlowiec.pl