Drodzy mieszkańcy Szydłowca i gminy Szydłowiec! W tym roku świętujemy 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W całym kraju przez cały rok organizowane są przeróżne wydarzenia. Świętować będziemy również w Szydłowcu, o czym pisaliśmy TUTAJ

Jednym z elementów szydłowieckiego świętowania mają być videorozmowy z mieszkańcami Szydłowca i okolic pt. „Wolność, kocham i rozumiem”.

Chcemy spotkać się z mieszkańcami, którzy pamiętają opowieści swoich dziadków lub rodziców. Opowieści dotyczące Szydłowca z początku XX. wieku, z czasów I i II Wojny Światowej. Być może spotkają się z nami Ci, którzy byli naocznymi świadkami życia szydłowieckiego podczas wojny w latach 1939 – 1945?

Chcemy przekazać społeczności internetowej historie o Szydłowcu z dawnych lat, o Szydłowcu który żył w czasach wojny, ale i o tym który pamięta odzyskanie niepodległości.

Mamy plan, aby te historie przekazać internautom w prosty i czytelny sposób w formie krótkich zajawek video. Ich publikacja zaplanowana jest na okres od sierpnia do listopada, dlatego maksymalnie z końcem czerwca planowane jest zakończenie nagrywania.

Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które nie mają dostępu do internetu. Prosimy o zgłaszanie się, ewentualnie o podanie nam nazwisk osób, które idealnie pasowałyby do tego typu projektu, a my postaramy się z nimi skontaktować.

Projekt „Wolność, kocham i rozumiem” realizowany jest przez portal Nasz Szydłowiec oraz Urząd Miejski w Szydłowcu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Informacje prosimy przekazywać:

tel: 505-279-825 

mail: redakcja.naszszydlowiec@gmail.com 

lub w wiadomości prywatnej na facebooku