Konkurs adresowany jest do solistów – dzieci i młodzieży – w 4 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa – klasy I – III oraz IV – VI, gimnazja i klasy ponadgimnazjalne – soliści urodzeniu w 1997 r i powyżej.

Celem konkursu jest popularyzacja śpiewu wśród solistów, samokształcenie muzyczne oraz promocja dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

Kwalifikacje w Szydłowcu są pierwszym etapem zmagań konkursowych . W sobotnie przedpołudnie, na zamkowej scenie spotka się 21 solistów z Radomia, Opoczna , Skarżyska Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Szydłowiec reprezentować będą: Karina Czarnota, Kasia Gąska, Łucja Mamla, Gosia Noga, Ola Stopa, Angelika Kaluga, Natalia Sokołowska, Ola Wnuczek, Kasia Bednarczyk i Ania Bębenek.

Organizatorem Konkursu są : Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Studio PRO-MEDIA w Tarnobrzegu . Organizatorem kwalifikacji wstępnych Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek . Finał odbędzie się w dniach 9 – 11 czerwca br. w Tarnobrzeskim Domu Kultury a główną nagrodą 21 edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem dla laureata Grand Prix i jego instruktora.