Informację o wypadku szydłowieccy strażacy otrzymali o godzinie 15.30. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Szydłowcu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia w uszkodzonych pojazdach oraz ocenie stanu poszkodowanych pozostających w jednym z uszkodzonych samochodów.

Jak informuje Bartłomiej Wilczyński (Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szydłowcu): „Poszkodowani byli przytomni, bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Strażacy przystąpili do prowadzenia czynności przedlekarskich: unieruchomili poszkodowanym odcinki szyjne kręgosłupa, zapewnili im komfort termiczny oraz udzielali wsparcia psychologicznego.”

Po dotarciu na miejsce wypadku Zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego poszkodowani zostali przekazani pod specjalistyczną opiekę medyczną. W dalszej fazie działania strażaków polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię z uszkodzonych pojazdów oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W działaniach udział brało 10 strażaków. Cała akcja ratownicza trwała 2 godziny.

wypadekzdziechow1

info i foto: KPPSP w Szydłowcu