Zgodnie z przepisami Kodeksu Wyborczego czynności określone w kodeksie, związane z utworzeniem komitetu wyborczego, mogą być wykonywane od dnia ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów do dnia przyjęcia przez właściwy organ wyborczy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Działania podjęte przed ogłoszeniem zarządzenia o wyborach są nieważne.

Zawiadomienie odpowiedniej Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego powinno się odbyć do 7 września

 

Powoli zaczyna się również kampania wyborcza, która z pewnością z ostateczną datą rejestracji komitetu, będzie nabierała rozmachu.

Kto w Szydłowcu będzie chciał zostać burmistrzem i zdetronizować urzędującego już 12 lat burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego?

Kto będzie chciał wejść do rady miejskiej i powiatowej i skomplikować sytuację trzymającym władzę w gminie i w powiecie? czy zmienią się przewodniczący rad? a może nowy starosta?

Sami przyznajcie – nadchodzące wybory samorządowe w Szydłowcu zapowiadają się bardzo ciekawie.

Portal Nasz Szydłowiec z wielką uwagą będzie śledził poczynania wszystkich kandydatów, będziemy o nich pisać i przepytywać ich. Jednym słowem zaglądajcie na strony portalu często.

Samych zainteresowanych czyli startujących w wyborach samorządowych serdecznie zapraszamy do współpracy, do rozmowy, a także do reklamowania się na łamach portalu Nasz Szydłowiec.

 

fot. shutterstock