Około 8,7 tysiąca mieszkańców Gminy Szydłowiec poszło w dniu wczorajszym do lokalu wyborczego by wybrać swojego włodarza.

Ogromny sukces odnieśli Artur Ludew i Sławomir Nojek debiutanci w wyborach na burmistrza, którzy uzyskali odpowiednio: 2382 głosy i 2234 głosy. Dużo lepszy wynik niż w poprzednim głosowaniu uzyskała Agnieszka Górska, która zdobyła 1376 głosów (w 2010 roku 672 głosy).

Mimo zwycięstwa w pierwszej turze, przegranym (przynajmniej do 30 listopada, czyli drugiej tury wyborów) może czuć się Andrzej Jarzyński. Jedyne 2743 głosy, przy 4060 głosach w 2010 roku, nie robią wrażenia. 1300 osób nie zaufało ponownie burmistrzowi Jarzyńskiemu.

Druga tura zapowiada się więc bardzo interesującą. A bezpośredni wpływ na wynik będą mieli wyborcy Sławomira Nojka i Agnieszki Górskiej. Czy poprą oni któregoś z kandydatów oficjalnie?

Największym przegranym tych wyborów jest jednak Wiktor Cielecki, który odniósł kompromitujący wynik jedynie 87 głosów, co nie stanowi nawet 1% wszystkich osób, które zagłosowały.

Tegoroczne wybory wprowadziły sporo zamieszania w struktury samorządowe powiatu szydłowieckiego i Gminy Szydłowiec, o czym przekonacie się w kolejnych artykułach.