W niedzielę 10 października rozpoczną się obchody tegorocznych Dni Papieskich w Szydłowcu organizowane przez  fundację „Strefa JP 2”.

10 października przy szydłowieckiej farze przez cały dzień będzie można wesprzeć zbiórkę prowadzoną przez młodych ludzi na ich działania i na stypendia. Młodzież zaprasza również, aby w tym dniu szczególnie skusić się na kremówkę, którą również będzie można nabyć w okolicach fary.

O godz. 11.15 na wszystkie dzieci będą czekały zabawy i tańce dla Wujka.

Wieczorem zaś uczestnicy odmówią wspólnie Różaniec wsłuchując się w Świętego, a po nim będzie można uczestniczyć w Mszy świętej za wszystkich Twórców, Przyjaciół, Wolontariuszy i Darczyńców STREFY JP2 w Szydłowcu. Nabożeństwo rozpocznie się już od 16.15.

Całość tego dnia zakończy BARKA NA 1000 GŁOSÓW! Uczestnicy stworzą największy chór, który usłyszą nawet Wadowice!

W kolejnych dniach swojego Patrona będą wspominały dzieci ze Strefy Karolka w Szydłowcu i Strefy Karolka w Orońsku. Będzie też wspólne świętowanie i Pasowanie na Przedszkolaka i Zucha Żłobkowego.

22 października Strefa JP 2 zaprasza na GALĘ SKRZYDŁA 2021! Podobnie jak w poprzednich latach fundacja chce podziękować Tym, którzy uskrzydlają lokalne społeczeństwo, zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II.

Więcej informacji o gali wkrótce.

info: facebook/ Strefa JP 2 – Fundacja