Od 13 do 18 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbywał się zlot miłośników caravaningu. Na terenie ośrodka rekreacyjnego zaparkowało blisko 50 kamperów.

Mieszkańcy oraz turyści mogli bliżej poznać ten sposób podróżowania, dzięki możliwości zwiedzania kamperów. Była to również okazja do wzięcia udziału w  Zamkowych Spotkaniach z Balladą.

W szydłowieckim zamku wystąpili:  Jerzy Filar z przyjaciółmi, Krzysztof Daukszewicz oraz chór „Gospel Radom”. Każdy koncert cieszył się wysoką frekwencją.

Na te dni zaplanowane były również zabawy w stylu folk nad zalewem, zwiedzanie najważniejszych zabytków Szydłowca, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, rowerowa wycieczka do Zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach oraz zwiedzanie kompleksu hotelowego Manor House SPA w Pałacu Odrowążów.

18 sierpnia odbył się pożegnalny przejazd kamperów wokół ratusza, po którym uczestnicy zlotu udali się na Cafe Jazz Festival 2022 w Radomiu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Cafe Jazz Festival w partnerstwie z Gminą Szydłowiec oraz Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek.