Szydłowieckie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia QIGONG. Rozpoczęło się tworzenie grupy uczestników na sezon 2021/2022.

Prowadzenie: Piotr Utkowski (Radom) – wieloletni instruktor Qigong
Czwartki, godz. 19:00 – 20:00 /sala baletowa/ II piętro
Zapisy: sckulturyzamek@gmail.com
Koszt: 100 zł/msc.
Informacje: 617 10 29 wew. 106

Qigong (czy. czikung) – jest prastarą metodą uzdrawiania, wywodzącą się z Chin. Słowo Qigong złożone jest z dwóch znaków chińskich: Oi i Gong. Znak Qi oznacza energię życia, w tym przypadku siłę, Gong natomiast oznacza wyjątkowe,
nadzwyczajne osiągnięcie, wyczyn. Qigong to unikalna metoda łącząca ruchy, oddychanie i koncentrację. Przeciwdziała chorobom, pomaga ludziom odzyskać utracone zdrowie i przedłużyć życie.

Qigong powstał w wyniku kilku tysięcy lat doświadczeń kolejnych generacji Chińczyków. Wnikliwa obserwacja przyrody, ludzkich zachowań, świata zwierząt i roślin oraz zgłębianie natury różnorodnych zjawisk, zwłaszcza mechanizmów starzenia się i przeżycia, doprowadziło do powstania unikalnych metod terapeutycznych i niezwykłe skutecznych ćwiczeń.

Różne odmiany Qigongu znalazły szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, od medycyny począwszy, a na metodach walk (np. kung fu) skończywszy. Idea stosowania Qigong w celach terapeutycznych oraz w profilaktyce zdrowia, opiera się na przekonaniu, iż siła umysłu wpływać może na fizjologiczne funkcje organów wewnętrznych. Qigong pozwala na uruchomienie w organizmie niewykorzystywanych sił obronnych i regeneracyjnych.

(Źródło: http://qigong.radom.pl/)