W ramach projektu Polska Światłoczuła, który od siedmiu lat przemierza nasz kraj z dobrymi polskimi filmami ich twórcami, 13 września w Szkole Podstawowej w Guzowie, stworzone zostanie profesjonalne kino.

Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć nagradzany na festiwalach film dokumentalny „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej i spotkać się z Katarzyną Szczerbą odpowiedzialną za dźwięk na planie.

Dokument „Komunia” to pełnometrażowy debiut Anny Zameckiej, która była równocześnie jego reżyserką, współproducentką, autorką scenariusza i montażystką. Opowiada on historię 14-letniej Oli, jej autystycznego brata Nikodema oraz rozwiedzionych rodziców. Główna bohaterka opiekuje się całym domem marząc, aby jej rodzina była znowu razem. Przygotowuje swojego brata do pierwszej komunii świętej, a organizacja idealnego rodzinnego przyjęcia staje się pretekstem do ściągnięcia matki do domu.

Film doceniono m.in. główną nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Locarno i Warszawskim Festiwalu Filmowym za odkrywanie piękna i siły w wykluczonych, słabych i odrzuconych oraz piękną lekcję o dojrzewaniu pełnym porażek, które daje się przezwyciężać dzięki miłości.

Projekcja filmu odbędzie się w czwartek 13 września o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Guzowie. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.