W Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów tej placówki. Wizyta miała charakter prewencyjny, a jej celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, na jakie może być narażona młodzież oraz konsekwencje jakie niesie ze sobą zażywanie przez młodzież środków odurzających.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z KPP w Szydłowcu podczas zebrania z rodzicami w Zespole Szkół im. KOP w Szydłowcu, rozmawiali na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone młode osoby sięgając po środki odurzające.

Policjanci zwrócili się z apelem do rodziców o poświęcenie swoim pociechom jak najwięcej czasu i rozmawianie z nimi o problemach z jakimi się borykają oraz o tym gdzie i z kim młodzi ludzie spędzają swój wolny czas. Podkreślili, że młodzież mając dobry kontakt ze swoimi rodzicami i świadomość o szkodliwości tych substancji, nie sięga po środki odurzające.

Następnie mundurowi przybliżyli zebranym pojęcie i skład chemiczny dopalaczy, formy w jakich występują oraz zaprezentowali walizkę edukacyjną, dzięki której zainteresowani mogli zobaczyć jak wyglądają środki odurzające i w jaki sposób mogą być przechowywane przez młodzież. To już kolejne spotkanie z rodzicami uczniów powiatu szydłowieckiego, które prowadzą szydłowieccy policjanci w szkołach na terenie naszego powiatu.

sierż. Marlena Skórkiewicz