Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli. Należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. Tego dnia Szydłowiec zamieni się w jeden wielki orszak, w jedne wielkie uliczne Jasełka.

Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w farze św. Zygmunta. Bezpośrednio po uroczystościach w szydłowieckiej świątyni orszak ruszy w drogę. Trasa orszaku wiedzie ulicami: Radomską, Zamkową, Sowińskiego i Kąpielową oczywiście z Rynku Wielkiego i na Rynek Wielki.

W związku z organizacją orszaku zamknięta będzie część ulic i parkingów wokół Rynku Wielkiego.

Atrakcjami podczas Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli będą z pewnością: 7-miesięczna wielbłądzica z Cyrku „Arena”, konie z „Manor House” w Chlewiskach, trzej królowie, czy uliczne Jasełka odgrywane przez mieszkańców Szydłowca. Rozdawane będą: korony, śpiewniki, gadżety dla najmłodszych, nie zabraknie również słodkich niespodzianek.

Więcej na temat wydarzenia i o czasochłonnych przygotowaniach dowiecie się na stronie fan page na Facebooku TUTAJ

Zapraszamy również do obejrzenia świątecznego odcinka programu „Twarzą w Twarz” w którym to ks. Andrzej Kania opowiadał o Szydłowieckim Orszaku Trzech Króli TUTAJ

Zapraszamy! Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu oraz portal Nasz Szydłowiec – partner medialny I Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli!