6 stycznia, już po raz czwarty ulicami Szydłowca przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. To tzw. „jasełka w drodze”. Od samego wyjścia z kościoła farnego uczestnicy orszaku będą mogli przeżyć na nowo całą historię zbawienia.

Świętowanie rozpocznie się tradycyjnie uroczystą Mszą św. sprawowaną w szydłowieckiej farze św. Zygmunta o godz. 10.30. Tam zgromadzą się odtwórcy głównych ról, dzieci w strojach i wierni, którzy w ten sposób rozpoczną kroczenie w Orszaku.
Następnie po ustawieniu i prezentacji orszaku na Rynku Wielkim wszyscy udadzą się w drogę za gwiazdą i świętą Rodziną ulicami: Kielecką, Kościuszki, Widok, Radomską, by wreszcie na nowo wrócić na Rynek i zgromadzić się wokół szopki, w której przyszedł na świat Nowonarodzony.
Na trasie w wyznaczonych miejscach zaprezentowane zostaną scenki przedstawiające historię zbawienia od stworzenia pierwszych ludzi do narodzenia Zbawiciela. Na całej trasie podobnie jak w latach ubiegłych zaśpiewamy kolędy, do których będzie nas tym razem zapraszała góralska kapela z Podhala – mówią organizatorzy. 
Portal Nasz Szydłowiec również serdecznie zaprasza. Przygotujemy dla naszych czytelników obszerną fotorelację oraz video – reportaż.
Poniżej możecie zerknąć na nasze materiały, które zrealizowaliśmy podczas trzeciej edycji Orszaku w Szydłowcu.

fot. Cezary Szymkiewicz Fotografia

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 6 stycznia 2017