Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na koncert pn. Kuba Stankiewicz inspired by Roman Statkowski, który odbędzie się 24 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Kuba Stankiewicz należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych, kompozytor i pedagog, absolwent Berklee College of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz laureat licznych nagród muzycznych. Wystąpi z Maciejem Sikałą – saksofonistą, kompozytorem, a także wykładowcą klasy saksofonu w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy, współpracuje z czołówką polskiej sceny jazzowej, Wojciechem Pulcynem – kontrabasistą, muzykiem sesyjnym i kompozytorem, na co dzień współpracującym z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, oraz Sebastianem Frankiewiczem – perkusistą, absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, laureatem konkursów we Wrocławiu, Siedlcach, Jeleniej Górze. Artyści wykonają program Inspired by Roman Statkowski – projekt, który ma na celu przypomnieć twórczość genialnego kompozytora – Romana Statkowskiego, który miał niebagatelny wpływ na ukształtowanie artystyczne H. Warsa i V. Younga. Muzyka Statkowskiego z opery Maria, przedstawiona zostanie w idiomie jazzowym w opracowaniu Kuby Stankiewicza.

Informacje i rezerwacja miejsc na koncert pod nr tel. 48 617 17 89. Liczba miejsc ograniczona.

Poniżej przypominamy muzyczny fragment z ostatniej wizyty Kuby Stankiewicza w Szydłowcu:

Kuba Stankiewicz International Jazz Trio – Szydłowiec 19.01.2018

Jazz to muzyka idealna na wieczór lub noc, dlatego specjalnie dla Was <3 fragment dzisiejszego koncertu w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu a w rolach głównych znakomici muzycy Kuba Stankiewicz – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas oraz Tina Raymond – perkusja Tego trzeba posłuchać ? jest to fragment programu The Music of Henryk Wars

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Piątek, 19 stycznia 2018