Dziedziniec szydłowieckiego zamku już 20 lipca ponownie zabrzmi muzyką zespołu Azyl P. z Szydłowca. Legenda polskiego rocka po raz kolejny zaprasza na sentymentalną podróż do lat 80-tych. 

Okazją do wspólnego wspominania będzie kolejny już koncert pamięci Andrzeja Siewierskiego, tragicznie zmarłego wokalisty i lidera zespołu. Impreza na stałe weszła do kalendarza szydłowieckich imprez.

Azyl P. to zespół, który powstał w 1982 roku, szybko zdobywając popularność w całej Polsce. Zaczęło się od udziału w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów, w którym zdobyli 2 miejsce wspólnie z zespołem Klaus Mitffoch (pierwszej nagrody nie przyznano). A potem już poleciało, takie utwory jak „Mała Maggie”, „Chyba umieram”, Och, Lila” czy „Kara śmierci” znali wszyscy fani polskiego rocka.

Grupa kilkukrotnie próbowała reaktywować swa działalność po tym jak pod koniec lat 80-tych zawiesiła swą działalność. Ostatecznie próby reaktywacji zespołu zakończyła śmierć frontmana Andrzeja Siewierskiego w 2007r.

Koncert 20 lipca w Szydłowcu rozpocznie się o godzinie 20 na dziedzińcu szydłowieckiego zamku. Wstęp jest wolny, 

Przed głównym koncertem, publiczność rozgrzeje zespół SIQ założony przez Ślimaka (Acid Drinkers) i Anię Brachaczek (Biff i Panny Wyklęte). SIQ to energetyczna dawka rock’n’rolla z domieszką punka.

Główny koncert to oczywiście występ zespołu Azyl P. i zaproszonych gości, którzy w tym roku wystąpią w składzie: Ania Brachaczek, Juan Carlos Cano i Maciej Silski.

Koncert, który poprowadzi Marek Wiernik jest organizowany przez Powiat Szydłowiecki i Gminę Szydłowiec przy wsparciu Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad koncertem „Azyl P – Rock na zamku” – Koncert Pamięci Andrzeja Siewierskiego” sprawuje portal „Nasz Szydłowiec”.

Poniżej przedstawiamy fragmenty ubiegłorocznego koncertu. Zajrzyjcie i przyjdźcie w tym roku 🙂

foto główne Monika Szymkiewicz