Lato w Szydłowcu ponownie obfituje w wiele wydarzeń kulturalnych, a kolejne przed nami już w połowie sierpnia.

Od 13 do 18 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbędzie się zlot miłośników caravaningu. Na terenie ośrodka rekreacyjnego zaparkuje blisko 50 kamperów. Mieszkańcy oraz turyści będą mogli poznać bliżej ten sposób podróżowania za sprawą organizowanego zwiedzania. Będzie to również okazja do Zamkowych Spotkań z Balladą, co w połączeniu daje nam idealną propozycję na długi weekend. Na dziedzińcu Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów wystąpią: Jerzy Filar z przyjaciółmi, Krzysztof Daukszewicz oraz chór „Gospel Radom”.

Na te dni zaplanowana jest również zabawa w stylu folk na molo nad zalewem, zwiedzanie najważniejszych zabytków Szydłowca, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, rowerowa wycieczka do Zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach oraz zwiedzanie kompleksu hotelowego Manor House SPA w Pałacu Odrowążów.

18 sierpnia odbędzie się pożegnalny przejazd kamperów wokół ratusza, po którym uczestnicy zlotu udadzą się na Cafe Jazz Festival 2022 w Radomiu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Cafe Jazz Festival w partnerstwie z Gminą Szydłowiec oraz Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek.

Info. Urząd Miejski w Szydłowcu