W sobotę 13 kwietnia , o godz. 20.00 Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na koncert dwóch  warszawskich formacji muzycznych – BASTARD DISCO oraz GUIDING LIGHST ,  które w  ramach minitrasy koncertowej (Kraków, Szydłowiec, Lublin) odwiedzą szydłowiecki Zamek Wychowankowie Instant Classic oraz Anteny Krzyku, co samo w sobie jest rekomendacją. Cofamy się do lat ’90 w USA i słuchamy Sonic Youth przeplatanych z Dinosaur Jr. Solidne gitarowe granie..

BASTARD DISCO – czteroosobowy zespół grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, noise rocka i post – hardcore’u lat 90-tych. W ich muzyce słychać wpływ takich grup jak: Fugazi, Quicksand, Snashing Pumpkins, Sonic Youth czy Pixies.

W 2017 r. pojawił się ich debiutancki album „Warsaw Wasted Youth” wydany nakładem Anteny Krzyku. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem w prasie muzycznej, włączając w to takie tytuły jak: Noisey Magazine Polska, Red Bull Music i Gazeta Wyborcza, Playboy. Od tegoczas zespół koncertuje po całęj Polsce dzieląc scenę m.in. z Japandrodis i Shame. Zagrali na wielu festiwalach muzycznych – OFF Festiwal i Spring Break. Wraz z przyjaciółmi z GUIDING LIGHST nagrali wydany na kasecie split.

W sierpniu ubiegłego roku zespół zarejestrował materiał na drugą płytę „China Shipping”, która ukaże się nakładem Anteny Krzyku na LP, CD oraz na platformach streamingowych 3 maja 2019 r.

Skład zespołu: Kamil Fajfer – gitary, Yuri Kasianenko – wokal, syntezatory, Paweł Cholewa – bas, Marek Kamiński – perkusja.

 

Zespół GUIDING LIGHTS powstał w 2015 r. z inicjatywy Joanny Świderskiej, Łukasza Ciszaka i Piotra Mączkowskiego, aby grać szybkie, ładne i głośne piosenki. Pierwszy koncert zagrali w styczniu 2016 r. w nieistniejącym już klubie Eufemia. Od tego czasu GUIDING LIGHST zagrali wiele koncertów.

W marcu 2017 r. ukazała się ich pierwsza płyta pt. „New ways to feel bad”, a listopadzie ubiegłego roku druga zatytułowana „Not Much War”.

Skład zespołu: Joanna Świderska – wokal, bas, Łukasz Ciszak – wokal, gitara, Piotr Mączkowski – perkusja.