Zaproszenie na szkolenie

Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. „ Mali Odkrywcy” w Szydłowcu oraz Poradnia Psychologiczno- Pedagogicznej w Szydłowcu serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców i opiekunów małych dzieci na szkolenie:

„Podstawy diagnozy żywieniowej i karmienia”, które odbędzie się dnia 15 kwietnia 2016 roku w godz. 16.00-18.00

Tematyka szkolenia:

1. Diagnoza żywieniowa

2. Interwencja żywieniowa dzieci z:

– zaburzeniami zachowania,

– zaburzeniami snu

– zaburzeniami rozwojowymi

– zaburzeniami poznawczymi i intelektualnymi

– z grupy ryzyka

– z chorobami genetycznymi ( Zespół Downa)

– ze spektrum autyzmu

– z zespołem Aspergera

– z chorobami neurologicznymi

Prowadząca szkolenie: Monika Habik- kliniczny terapeuta karmienia i interwencji żywieniowej

Koszt szkolenia (opłata szkoleniowca) : 25 zł

Miejsce szkolenia; Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. „Mali Odkrywcy” w Szydłowcu, ul. Staszica 3a

Zapisy w Sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu, ul. Kościuszki 185, tel. 486171451 lub 486171001

Wpłaty za szkolenie należy dokonać w sekretariacie Poradni do dn.8 kwietnia 2016.

 

Zaproszenie na szkolenie

Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami integracyjnymi im. „Mali Odkrywcy” oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogicznej w Szydłowcu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych logopedów i terapeutów, pracujących z małymi dziećmi na kurs interaktywno- warsztatowy pt:

”Karmienie Terapeutyczne HUMAN TOUCH”, który poprowadzi Pani Monika Habik – kliniczny terapeuta karmienia i interwencji żywieniowej

Tematyka szkolenia:

1. Karmienie terapeutyczne i możliwości interwencji żywieniowej

2. regulacja i samoregulacja wsparcie karmienia noworodków

3. Karmienie dzieci z grupy ryzyka

4. Profilaktyka zaburzeń jedzenia i picia

5. Przeciwdziałanie kompensacjom, patologicznym wzorcom przyjmowania pokarmów

6. Wprowadzanie pokarmów stałych- wyzwania i możliwości interwencji terapeutycznej i żywieniowej

Koncepcja Karmienia Terapeutycznego HUMAN TOUCH, skupia się przede wszystkim na spersonalizowanym wspomaganiu rozwoju Dziecka, ale zwraca też uwagę na potrzebę ciągłego rozwoju kompetencji rodziców i terapeuty przez budowanie pozytywnych relacji.

Termin: 16 kwietnia od godz. 9°°-17°°.

Koszt szkolenia (opłata szkoleniowca): 200 zł

Miejsce szkolenia: Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mali Odkrywcy w Szydłowcu, ul Staszica 3a

Zapisy w sekretariacie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szydłowcu, ul. Kościuszki 185 (liczba miejsc ograniczona) tel. 486171451 lub 6171001.