Od godziny 8.oo rano do godziny 20.oo wieczorem trwać będzie oczywiście kwesta uliczna na terenie gmin: Szydłowiec, Jastrząb, Chlewiska i Orońsko.

O godzinie 9.oo na hali sportowej ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu rozpocznie się OTWARTY TURNIEJ FUTSALU, na który zapraszamy serdecznie wszystkich zapaleńców piłki nożnej w wydaniu halowym.

Od godziny 10.oo na Rynku Wielkim będzie miało miejsce prawdziwe ORKIESTROWE ZAMIESZANIE NA ŚNIADANIE część 2 (podczas XX Finału zapoczątkowane). Na szydłowieckim Rynku m.in. : parada motocykli, samochodów tuningowanych oraz wielkogabarytowych maszyn przemysłowych!!!

I Szydłowiecki Marsz Nordic Walking!!!

Po ubiegłorocznym sukcesie na szydłowieckim rynku pojawi się również zwyżka strażacka!!!

Będą pokazy i zabawy przygotowane przez naszych rycerzy!!!

Kolejna nowość to podziwianie panoramy Szydłowca z galerii widokowej Ratusza Miejskiego!!!

oprócz tego wszystkiego: gorący żur, herbata i ciasto od Kumosi z Sadku, a także konkursy i zabawy dla dzieci

Jednym z głównych punktów orkiestrowego szaleństwa na Rynku będzie duży baner na którym każdy mieszkaniec Szydłowca będzie mógł puścić przysłowiowe „oczko” na 21 Finał do Jurka Owsiaka i całej fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpisując na nim swoje pozdrowienia, ciepłe słowa lub umieszczając na nim jakiś miły rysunek. Baner wywieszony będzie na scenie podczas koncertu finałowego, a następnie wysłany Jurkowi Owsiakowi na pamiątkę!!!

Od godziny 16.oo jak co roku nie może zabraknąć koncertu finałowego na zamkowym dziedzińcu. Podczas którego licytacje orkiestrowych gadżetów w postaci koszulek, kubków, kalendarzyków itp. Na tą chwilę możemy już ogłosić, że podczas licytacji będzie można również nabyć serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wykonane z szydłowieckiego piaskowca, a także koszulkę Dominika Furmana zawodnika Legii Warszawa!!!

Podczas tegorocznego koncertu finałowego wystąpią zespoły: Antek Smykiewicz & Ściana Wschodnia (Antek II miejsce w The Voice of Poland) z Warszawy, VENFLON (półfinał Must Be The Music) również z Warszawy, Czarna Pantera z Gąbina. Czym byłby jednak szydłowiecki finał bez rodzimych zespołów?w tym roku szydłowiecką scenę reprezentować będą zespoły AEROSPATILE i Yellow Pipe.

Równolegle o godzinie 16.oo w Chlewiskach również rozpocznie się koncert finałowy (plan nie jest jednak jeszcze znany).

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Szydłowca do uczestnictwa w XXI Finale WOŚP w naszym mieście i innych gminach powiatu szydłowieckiego. Jak co roku zastrzegamy sobie prawo do zmian w ramówce, ale jeżeli takie nastąpią to jedynie kosmetyczne.

Z orkiestrowym pozdrowieniem! SIEMA!

Szydłowiecki Sztab WOŚP!