Zbliża się weekend majowy i co za tym idzie kolejne bo już siedemnaste święto miasta czyli Szydłowieckie ZYGMUNTY.  Święto miasta, święto parafii św. Zygmunta, patrona parafii i Szydłowca. 

Jak zwykle świętować będziemy dwa dni 2 i 3 maja.

Pierwszego dnia nie zabraknie odpustowej sumy w kościele św. Zygmunta, wspólnego zdjęcia Panów o imieniu Zygmunt. Po raz szósty odbędzie się Bieg Zygmuntów, ulicami Szydłowca.

Wieczorem najbardziej wyczekiwany moment przez mieszkańców Szydłowca czyli koncert, podczas którego w tym roku zaprezentują się zespoły:

  • Mus! młody pop – rockowy zespół z Zamościa
  • Szymon Wydra & Carpe Diem z Radomia, których nie trzeba przedstawiać. Zespół znany z takich hitów jak „Teraz już wiem” czy „Życie jak poemat”. Szymon to również zwycięzca jednej z edycji programu „Idol”.
  • VIDEO – topowy zespół muzyki rozrywkowej w Polsce, zespół grający muzykę z gatunku pop – rock z szalonym Wojtkiem Łuszczykiewiczem na wokalu. Znany z takich hitów jak „Szminki róż”, „Bella” czy „Idę na plażę”.

Zapowiada się wielkie muzyczne szaleństwo na placu Rynku Wielkiego w Szydłowcu!

 

3 maja jak zwykle patriotycznie, czyli obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja i sportowo na turnieju piłki nożnej.

A popołudnie zarezerwowane będzie dla naszych najzdolniejszych szydłowieckich artystów.

Wszystkie szczegóły dotyczące XVII Szydłowieckich Zygmuntów znajdziecie na poniższym plakacie.

Portal „Nasz Szydłowiec” będzie sprawował obsługę medialną podczas święta miasta i jak zwykle szykujemy dla Was obszerną relację z tych wydarzeń.