Wczoraj, 15 listopada, na drodze ekspresowej S7 w kierunku Krakowa doszło do wypadku busa ciągnącego lawetę i pojazdu ciężarowego pomocy drogowej.

OSP Orońsko poinformowało, że na miejscu wypadku strażacy zastali uszkodzony pojazd pomocy drogowej oraz busa stojącego w poprzek drogi z którego wypięła się i przewróciła na bok laweta przewożąca inne lawety i przyczepki na sobie. W zderzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy przystąpili do neutralizacji wycieków za pomocą sorbentu oraz sintanu, miejsce zdarzenia zostało uprzątnięte, a uszkodzony pojazd zepchnięty na pas awaryjny.

Ruch na pasie w kierunku Krakowa był zamknięty, po uprzątnięciu jezdni i wygrodzeniu za pomocą pachołków i flar ruch odbywał się jednym pasem, do momentu zabrania uszkodzonych pojazdów.

W zdarzeniu udział brały: zastęp OSP KSRG Orońsko, dwa zastępy JRG Szydłowiec, Policja, Służba drogowa.

OSP Orońsko poinformowało również o utrudnionym dojeździe do miejsca wypadku, przez brak uformowania prawidłowego korytarza ratunkowego na trasie.

Strażacy przypominają wszystkim kierowcom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym, ich obowiązkiem jest utworzenie na drogach publicznych korytarza ratunkowego, nazywanym korytarzem życia, w przypadku gdy na drodze porusza się pojazd uprzywilejowany.

Foto. i wideo. OSP KSRG Orońsko