Wielu z Was z pewnością wie, że portal Nasz Szydłowiec oprócz tego, że w głównej mierze informuje i opisuje sprawy bieżące, to jeszcze zbiera stare fotki Szydłowca. 

Nasz album na facebooku „Historia Szydłowca” ma już ponad 100 zdjęć z przeszłości naszego miasta. Na wielu Szydłowiec jest nie do poznania, nasze najważniejsze zabytki zniszczone działaniami wojennymi, niektórych budynków dziś już nie ma, a ludzie którzy pojawiają się na fotografiach albo są dziś dużo starsi, albo już odeszli z tego świata.

Największą liczbę stanowią zdjęcia bardzo stare z początku XX wieku, z czasów wojennych czy tuż po wojnie. Dziwi troszkę fakt, że mało mamy zdjęć z lat 70-tych, 80-tych, czy nawet 90-tych, a to przecież też już historia.

W ostatnim czasie opublikowaliśmy dwa takie „młode” zdjęcia. Jedno przedstawia Dom Towarowy i Restaurację „Biesiada” (zdjęcie główne) prawdopodobnie w latach 70-tych, drugie ukazuje szydłowiecki zalew i rowerki wodne na początku lat 90-tych. (zdjęcie poniżej)

Wychodząc z założenia, że wszystko co w internecie już nigdy nie zginie zachęcamy wszystkich mieszkańców Szydłowca i nie tylko do ubogacenia naszego albumu „Historia Szydłowca” swoimi zdjęciami.

Nie muszą być to zdjęcia bardzo stare, ale takie sprzed 20 lat to już jest historia i warto pokazać jak na przestrzeni tak krótkiego czasu zmieniło się nasze miasto.

Podsyłajcie fotki z Waszych zbiorów na redakcja.naszszydlowiec@gmail.com lub przynieście do naszej redakcji na ul. Kilińskiego 13/skanujemy i od razu oddajemy/

Po więcej zdjęć historycznego Szydłowca zapraszamy na www.oldphoto.naszszydlowiec.pl

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 29 stycznia 2016