27 zawodników posiadało ranking krajowy, a szesnastu z nich wysoki ranking międzynarodowy. Łącznie zagrało 34 zawodników. Zwycięzcą turnieju został Michał Choina z Ostrowca Św.- 7,5 pkt. (w 9 rundach), drugie miejsce zajął Leszek Bakalarz- 7 pkt., a trzecie Adam Choina ( Ostrowiec Św. )- 7 pkt. Szydłowiecką drużynę w tym turnieju reprezentowało 4 szachistów: Marian Frąk, Sławomir Berus, oraz Michał Kojara i Piotr Podsiębierski z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Wicemistrz powiatu szydłowieckiego Marian Frąk doszlusował do ścisłej czołówki turnieju zajmując 9 miejsce- 5,5 pkt. (5 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki), Sławomir Berus uplasował się na 21 miejscu – 4 pkt. Kilka zwycięstw odnieśli niepełnosprawni zawodnicy Michał Kojara i Piotr Podsiębierski, grający od niedawna. Turniejem uczczono Konstytucję, której Polacy nie pozwolili wejść w życie, w sytuacji kiedy nie szanuje się obecnie obowiązującej Konstytucji.

9 maja 2017 roku. Marian Frąk rozegrał wiosenną symultanę szachową na 10-ciu szachownicach z młodymi szachistami UKS „KORONA” Szydłowiec w PSP nr 1 w Szydłowcu. Zmagania trwały 1,5 godziny. Wynik 8,5 – 1,5 dla wicemistrza powiatu Frąka. Partię z symultanistą wygrała Marysia Molińska ze Skarżyska Kam., uczennica PSP nr 1 w Szydłowcu, a zremisował Michał Orlicki ( wicemistrz pow. juniorów), wspierany przez Maćka Kowalczyka. Dla tych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe. Jako ostatni odeszli od szachownic Zuzia Wojewoda i Antek Ślusarski. Ich również Marian Frąk postanowił uhonorować za walkę do końca. Wynik symultany dobrze świadczy o trenujących od 2-ch lat w szkole zawodnikach UKS „Korona”.

3 czerwca 2017 roku w Szydłowcu ( sala konferencyjna Starostwa) odbędzie się VIII Turniej Szachowy „Ziemi Odrowążów”. Jego inicjatorami byli przed laty Emilian Niemiec z Końskich (ówczesny red. nacz. kwartalnika „Ziemia Odrowążów”) i Marian Frąk z Szydłowca. Kierownikiem turnieju będzie Marian Frąk, a sędzią Jacek Sieczkowski z Radomia. Organizatorem zawodów jest powiat szydłowiecki, współorganizatorem KSz. „Wieża” Szydłowiec. Zawodnicy będą grali w dwóch grupach : B- Juniorzy młodsi (szkoły podstawowe, do IV kat. włącznie) i A- Seniorzy i pozostali. Zapisy do 30 maja 2017 roku za pośrednictwem strony internetowej www.chessarbiter.com (gdzie dostępny jest regulamin) oraz telefonicznie na nr 608 494 049. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Liczba miejsc ograniczona do 60 osób. Turniej adresowany jest do powiatów „Ziemi Odrowążów”, ale ma charakter otwarty na zawodników z innych rejonów kraju.

Informuje: Michał Kojara – KSz. „Wieża” Szydłowiec