Stowarzyszenie Klubu Szachowego „Wieża” Szydłowiec może pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami jego członków. Zaczynając od małych sukcesów po te imponujące.

Dwaj niepełnosprawni szachiści Piotr Podsiębierski z Budek, gminy Chlewiska (uczęszczający na Warsztat Terapii Zajęciowej w Szydłowcu) i Sławomir Berus z Sadku, gminy Szydłowiec wzięli udział w silnym turnieju szachowym w Kielcach, który odbył się 14 czerwca w Centrum Bilardowym gdzie reprezentowali Szydłowiec. W wyjeździe na turniej pomógł WTZ. Obaj szachiści dali radę w walce na szachownicy. Berus uzyskał 3,5 pkt ( z 7 ) i zajął 17 miejsce, natomiast Podsiębierski zdobył 3 pkt. i zajął 21 miejsce. Uwzględniając że w turnieju startowało łącznie 31 zawodników w tym z rankingiem międzynarodowym uzyskane wyniki przez zawodników Klubu Szachowego „Wieża” Szydłowiec należy uznać za dobry występ przed planowanymi w kolejnych turniejach.

W dniu 18 czerwca TKKF z Przysuchy (prezes Andrzej Fedorczyk) zorganizowało turniej szachowy nad zalewem w Toporni (Ośrodek „Krokodyl”) z udziałem 32 zawodników z regionu, w tym dużo młodych. Jedynym szydłowieckim zawodnikiem w tym turnieju był Damian Stryjek (junior) z Szydłowca, posiadający III kat. szachową który wygrał turniej w kategorii open i zarazem był najlepszym juniorem w turnieju. To duży sukces naszego zawodnika, zważywszy, że w drodze do zwycięstwa pokonał 4 mocnych zawodników z wyższym rankingiem. To obiecujący szachista ambitny i zasługujący na wysokie słowa uznania. W tym samym turnieju we wrześniu 2022 roku inny klubowy szachista Marian Frąk zajął 3 miejsce. Życzymy Damianowi dalszych sukcesów szachowych.

W najbliższym czasie niepełnosprawni szachiści z Klubu Szachowego „Wieża” Szydłowiec wezmą udział w turnieju warcabowym w Kielcach a w Szydłowcu odbędzie się turniej warcabowy im. Damiana Kozłowskiego i Ani Soleckiej – zmarłych uczestników Warsztatu Terapii w Szydłowcu, który organizuje Stowarzyszenie Pomocy na Rzecz Niepełnosprawnych.