W niedzielę w sali sportowej w szkole w Chlewiskach odbyło się niezwykłe wydarzenie charytatywne na rzecz Stasia Madeja pod hasłem „Ze światem całym dla Stasia gramy”. Organizowany przez przyjaciół Stasia i jego rodziców.

Podczas tego wydarzenia odbył się siatkarski turniej drużyn męskich, którego sędzią była Weronika Wilczyńska. Dodatkowo, imprezę uświetnił efektowny pokaz karate, zaprezentowany przez Uczniowski Klub Sportowy Hubal Chlewiska KK Ronin.

Przyjaciele małego Stasia zadbali o wiele innych atrakcji, takich jak: loteria fantowa, licytacje, warkoczyki dla dzieci, malowanie twarzy oraz kiermasz ciast.

Podczas wydarzenia udało się zebrać fundusze w kwocie 15 000 zł, które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację małego Stasia.

Staś urodził się z diagnozą przepukliny oponowo – rdzeniowej kręgosłupa o wielkości 6x7x3 cm. W związku z tym został pilnie przewieziony do Centrum Matki Polki w Łodzi. Tam czekała Go skomplikowana operacja, na którą malec musiał czekać, aż zostanie sprowadzony specjalistyczny sprzęt.

Jednak operacja to nie wszystko lekarze poinformowali rodziców, że Staś będzie zmagał się z niedowładem stóp. Po operacji, mimo komplikacji malec walczył dzielnie. Potwierdził się niedowład kończyn dolnych od kolan w dół.

Lekarze jednak dają nadzieję, że w przeszłości Staś stanie na nogi, jednak do tego potrzebna będzie pionizacja przy pomocy wysokich ortez lub innego sprzętu. Bez rehabilitacji nie ma żadnych szans!!

Leczenie to ogromne koszty finansowe, które przekraczają możliwości rodziny. Mama Stasia- Justyna Madej i Babcia Małgorzata Pawlak pracują jako pielęgniarki w Ośrodku Zdrowia w Chlewiskach niosąc swoim pacjentom pomoc, życzliwość. Jest jeszcze możliwość na to aby wesprzeć małego Stasia. Wszyscy, którzy w dalszym ciągu chcą pomóc mogą to zrobić na tej stronie – Zbiórka dla Stasia Madeja