Na targowisku miejskim o godzinie 19.oo koncert rozpoczął się od występów naszych szydłowieckich talentów. Około 150 – osób wysłuchało wykonań: Tomasza Kraski, Aleksandry Obara oraz Zuzanny Gadowskiej. Nasi młodzi artyści jak zwykle nie zawiedli, co zostało nagrodzone burzą oklasków. 

Po godzinie 20 na szydłowieckiej scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół ORGANEK. Koncert w Szydłowcu zamykał letnią trasę koncertową zespołu, pn. „Głupi Tur”. Nazwa pochodzi od debiutanckiej płyty zespołu pn. „Głupi”. Jak wspomniał podczas koncertu wokalista zespołu trasa w całości odbywała się w małych miastach i miasteczkach, ze względu na pochodzenie muzyków, którzy również pochodzą z małych miejscowości. 

Jak udało zauważyć się po reakcjach publiczności, występ ORGANKA przypadł im do gustu, szczególnie piosenki już znane jak debiutancka „Kate Moss”, czy robiąca ostatnio furorę na Liście Przebojów „Trójki” „Ta nasza młodość”. ORGANEK zaprezentował również ciekawą aranżację hitu zespołu Radiohead „Creep”, a także szalone gitarowe riffy. 

Pomimo krytyki na niektórych forach, że tylko rockowe koncerty organizuje się w Szydłowcu, ten wczorajszy potwierdził, że jest na takie występy zapotrzebowanie. Nawet wtedy, gdy zespół nie jest znany szerokiej publiczności i jest z gatunków tzw. „niszowych”.

Po koncercie nie zabrakło wspólnych zdjęć i rozdawania autografów. Na koniec chcialoby się powiedzieć – WIĘCEJ takich koncertów! 

FOTOREPORTAŻ z koncertu zespołu ORGANEK