Projekt  # KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmują świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Zanim przystąpimy do rejestracji ochotników, w szkole odbędą się zajęcia poświęcone nowotworom krwi oraz metodom ich leczenia. Odbędą się również spotkania edukacyjno – informacyjne.

Chcemy w tym miejscu zaprosić uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dawstwa szpiku na spotkanie
z Panią Edytą Karpetą absolwentką naszej szkoły i koordynatorką transplantacyjną, która opowie o przeszczepieniach.

Dzień Dawcy Szpiku będzie miał miejsce 28 maja 2019r. (tj. we wtorek). W tym dniu przygotujemy wraz z uczniami punkt rejestracji, gdzie chętni będą mogli dowiedzieć się nie tylko o samej akcji, ale też o metodach pobierania szpiku i komórek macierzystych oraz sprawdzić, czy mogą zostać potencjalnymi dawcami i na koniec – zarejestrować się jako dawcy.

Będzie to pierwsza tego typu akcja w naszej szkole. Dzięki tej akcji mamy realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Dla naszej szkoły to wspaniała przygoda, która wielu uczniom pomoże zapoznać się z inicjatywą wolontariatu i ukształtuje pożądane postawy i zachowania, jak również uświadomi, że można w prosty sposób uratować komuś życia.

Za zaangażowanie w akcję Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu otrzyma Certyfikat „Szkoły z Życiem”.

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Agnieszka Kamińska organizator akcji na terenie szkoły.

info: Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu