Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do udziału w XXV edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”.

Warunkiem udziału w Spotkaniach jest przesłanie linku do nagrania spektaklu teatralnego umieszczonego w serwisie YouTube. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe.

Nabór trwa do 7 października 2020 r. Szczegóły znajdują są w Regulaminie dostępnym na stronie sckzamek.pl.

W tym roku, ze względu na pandemię covid-19, konkurs i działania towarzyszące (warsztaty teatralne dla uczestników oraz występ gościa specjalnego) odbędą się w formie online (zoom/transmisja live).

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą młodzieżowe i dziecięce teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne.

Dwudniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych czy improwizowanych oraz koncerty ciekawych artystów.

Tegoroczna edycja Zamkowych Spotkań dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

Regulamin 

Karta-zgłoszenia-–-Gargulec-2020