21 sierpnia odeszła od nas Pani Krystyna Wojsławska, wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 im Mikołaja Kopernika przy ul. Folwarcznej w Szydłowcu. Człowiek o niezwykłej osobowości, nauczycielka, wychowawczyni i przyjaciel dzieci.

Zegnamy Człowieka o niezwykłej osobowości, nauczyciela, wychowawcę i przyjaciela dzieci i młodzieży. Krystyna Agnieszka Wojsławska urodziła się 24 listopada 1945 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, jako drugie z trojga dzieci Reginy i Jana Górnisiewiczów. Szkołę Podstawową ukończyła w Ostrowcu Świętokrzyskim, liceum zaś w Sandomierzu. Uczyła się w Studium Nauczycielskim na kierunku Filologii Rosyjskiej. Pracę zawodową rozpoczęła w Łodzi w 1966 roku i tam pracowała do 31 sierpnia 1972 roku.

Od 1 września 1972 roku do 1973 roku pracowała w Szkole Podstawowej w Wysocku. Od 1 września 1973 roku do 2000 roku pracowała w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu.

W szkole prowadziła drużyny oraz teatrzyki zuchowe. W latach 1978-1982 prowadziła także oddział klasy „0”. Ponadto przez wiele lat była kierowniczką świetlicy w tutejszej szkole. Potrafiła eksponować każde dobro, piękno i godne postawy człowieczego postepowania

Była osoba sympatyczną, ceniąca radość życia i zabawę. Wesoła, uśmiechnięta, zadbana, dla każdego miała dobre słowo. Osoby potrzebujące pomocy nie były Jej obojętne.

W toku pracy zawodowej należała do Związku Nauczycielstwa Polskiego Za pracę nauczyciela otrzymała nagrodę Inspektora, a także Kuratora Oświaty.

Uczyła oraz wychowała wiele pokoleń uczniów, dziś już dorosłych absolwentów szydłowieckiej „dwójki”.

Jej szczególnym darem był łatwy kontakt z uczniami. Jako nauczyciel i wychowawca – dbała o wszystkie potrzeby uczniów, nie szczędziła sił i czasu. Potrafiła dotrzeć do ich umysłów i serc. Poszanowanie podopiecznych dało Jej z ich strony szacunek. Była lubiana przez młodzież, poważana przez rodziców i nauczycieli.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako Osoba przepełniona dobrem, życzliwością dla innych i wyjątkowym poczuciem humoru.

Jej pogrzeb odbędzie się 25 sierpnia 2021 roku (środa) o godzinie 12:00 w Kościele pw. Św. Zygmunta w Szydłowcu.

Rodzinie i najbliższym Krystyny Wojsławskiej składamy szczerze kondolencje.

tekst wspomnienia Krystyny Wojsławskiej: Jan Piwowarczyk