78 osób wzięło udział w I Szydłowieckim Rajdzie Rowerowym dla Niepodległej. Uczestnicy pokonali 100 kilometrów po drogach ziemi szydłowieckiej. Z relacji rowerzystów wiemy, że momentami nie było łatwo.

Wszystko rozpoczęło się około godziny 8.30 na Rynku Wielkim w Szydłowcu, kiedy to powoli zaczęli gromadzić się uczestnicy. Zanim rajd wystartował głos zabrał Andrzej Jarzyński jeden z organizatorów, który cieszył się z pięknej pogody oraz z tego, że tak wielu miłośników jednośladów odpowiedziało na zaproszenie. Była to również świetna okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji rajdu, a także pomagali go promować.

Chwilę po godzinie 9 rajd wystartował. Honorowym startem I Szydłowieckiego Rajdu Rowerowego dla Niepodległej była pani Zofia Pawlak, prezes Szydłowieckiego Koła Światowego Związku „Armii Krajowej”.

Pierwsi rowerzyści na metę, czyli na dziedziniec szydłowieckiego zamku docierali już po około 4 godzinach. Na miejscu czekały na nich medale i okolicznościowe dyplomy, a także poczęstunek.

Na 100 kilometrowej trasie rowerzyści przejeżdżali m.in przez: Kierz Niedźwiedzi, Mirów, Nowy Dwór, Wierzbicę, Orońsko, Łaziska, Wysoką, Korzyce, Chlewiska, Aleksandrów, Budki i Hucisko oraz oczywiście przez Szydłowiec.

Organizatorom gratulujemy inicjatywy, a uczestnikom wytrwałości na trasie. Liczymy na kolejne tego typu wydarzenia w Szydłowcu!

Zapraszamy do zajrzenia do naszych relacji na facebooku (foto i video), a także na stronę rowerowyszydlowiec.pl