23 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku odbyły się uroczystości z okazji 100-lat od powstania szkoły.

Swoje stulecie powstania szkoła miała dokładnie 5 października 2020 roku lecz z powodu pandemii koronawirusa i ograniczeń z tym związanych oraz nagłej śmierci ówczesnej dyrektor, nie było możliwości do świętowania „setnych” urodzin placówki.

W dniu obchodów odbyła się z tej okazji uroczysta msza w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Sadku. Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły, a tam odbyły się m.in. występy artystyczne uczniów, przemówienia zaproszonych gości oraz poczęstunek tortem.

Po oficjalnej części wydarzenia, goście mogli również zwiedzić specjalnie przygotowaną salę w klimacie dawnych lat, przejrzeć stare zdjęcia, różnego typu pisma, a także wpisać się do księgi. Na każdego czekał słodki poczęstunek, a dla absolwentów szkoły przygotowane było ognisko.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo z tego wydarzenia i posłuchania wypowiedzi dyrektor szkoły Eweliny Wiśniewskiej-Kurek.