Turniej odbył się w skarżyskiej hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy aplauzie licznej publiczności, nie mogącej narzekać na brak wrażeń. Zacięte pojedynki odbywające się w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych stały na bardzo wysokim poziomie i obfitowały w emocjonujące akcje. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec 5 Dan (Branch Chief Kielce). Prestiż turnieju podkreślał patronat honorowy który nad imprezą objął m.in. Prezydent Miasta Skarżyska Konrad Krönig, oraz licznie przybyli goście honorowi, w tym pani posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Tym razem reprezentację Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN stanowiło 19 zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Wśród nich zarówno zawodnicy już utytułowani jak i debiutanci.

Świetną passę naszych karateków rozpoczęły zmagania zawodników najmłodszych, a zakończyły walki kadetów, juniorów i seniorów.

I tym razem szydłowieccy zawodnicy silnie zaznaczyli swoją obecność, zdobywając odpowiednio:

1. Anna BIELA – złoto

2. Angelika ZIÓŁKOWSKA – złoto

3. Zuzanna SZYMKO – złoto

4. Dominika BANASZCZYK – złoto

5. Krzysztof KLINK – złoto

6. Kacper BANASZCZYK – złoto

7. Mikołaj BĄK – złoto

8. Wojciech DOBRZAŃSKI – złoto

9. Paulina SOBÓL – srebro

10. Piotr PYSIAK – srebro

11. Krzysztof WINECKI – brąz

12. Piotr ZIÓŁKOWSKI – brąz

13. Aleksander JASTRZĘBSKI – brąz

14. Kacper JANKA – brąz

15. Adam BĄK – brąz

Wszystkim naszym zawodnikom oraz ich szkoleniowcom, sensei Mariuszowi Szymkiewiczowi i senpai Robertowi Kijakowi, należą się zasłużone gratulacje – mówi Wojciech Dobrzański, prezes Stowarzyszenia MUSHIN. Bardzo dziękujemy za gromki doping wspaniałym szydłowieckim kibicom i miłośnikom sztuk walki, którzy coraz liczniejszym gronem towarzyszą naszej ekipie w wyjazdach na turnieje. Odnosząc się do występu w skarżyskim turnieju nie sposób nie wspomnieć o szczególnej postawie i dokonaniach trojga naszych reprezentantów: Mikołaja BĄKA – który pomimo rzucającej się w oczy różnicy potencjałów fizycznych, w walce o złoto, po zaciętym pojedynku z dogrywką, pokonał utytułowanego przeciwnika z wyższej kategorii wagowej, Ani BIELI – niezwykle twardej i nieustępliwej zawodniczki, która startując po raz pierwszy na zawodach okazała się nie do pokonania w kategorii seniorki 60 kg, oraz Pauliny SOBÓL – walecznej zdobywczyni srebra w kategorii seniorki poniżej 60 kg, debiutantki która przystąpiła do zawodów pomimo bolesnej kontuzji stopy. Warto również dodać – kontynuuje prezes Dobrzański – że nie zabrakło szydłowieckiego akcentu w zacnym gronie sędziowskim skarżyskiego turnieju, w składzie którego zasiadał sensei Marek Pielas.

Więcej zdjęć TUTAJ

Info i foto – Stowarzyszenie MUSHIN