Amfiteatr w Kozienicach już po raz ósmy gościł najpiękniejsze Polki. Przyjechało ich prawie 40, by po tygodniu wyczerpujących prób choreograficznych pod czujnym okiem Anny Bubnowskiej, przymiarek, sesji fotograficznych oraz lekcjach stylizacji i wizażu, zaprezentować się na scenie.

Wystąpiły w czterech odsłonach: kolekcji dżinsowej, strojach kąpielowych oraz dwóch kolekcjach koktajlowych. Gospodarzami wieczoru byli dziennikarz TV Polsat Maciej Dowbor oraz debiutująca w roli prowadzącej, aktualnie panująca Miss Polski, Kamila Świerc. Wystąpiły zespoły Blue Cafe i Loka.

Wśród półfinalistek nie zabrakło Aleksandry Nowackiej z Szydłowca, która całkiem niedawno otrzymała tytuł I Wicemiss Ziemi Radomskiej i Miss Publiczności. Wszyscy w Szydłowcu trzymaliśmy za Olę kciuki, ale też wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że sam udział w półfinale jest ogromnym sukcesem. Portal Nasz Szydłowiec na swoim facebooku o awansie Aleksandry do finału konkursu piękności Miss Polski poinformował jako pierwszy…kilkanaście minut po północy już 30 czerwca. 

Do ścisłego finału, który odbędzie się 9 grudnia w Krynicy Zdroju awansowało 28 najpiękniejszych Polek z niemal wszystkich zakątków Polski. Reprezentują między innymi: Pomorze, Podlasie, Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze, Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemię Świętokrzyską, Kujawsko-Pomorską i Warmińsko-Mazurską. Jest też przedstawicielka Polonii Brytyjskiej.

Wśród finalistek są absolwentki szkół średnich, studentki uniwersytetów Medycznych, Przyrodniczych, Akademii Wychowania Fizycznego czy Politechniki, są też właścicielki prywatnych biznesów, prezenterki telewizyjne, pielęgniarki, kosmetyczki i stewardessa.

Uprawiają przeróżne sporty, od akrobatyki sportowej i powietrznej, poprzez tenis, pływanie, siatkówkę, boks a na karate Shotokan kończąc (mamy wicemistrzynię Europy w tej konkurencji). Są instruktorkami jazdy konnej, jogi, w większości tańczą taniec towarzyski a czasami taniec ludowy.

Różnią się niemal wszystkim: kolorem włosów, wzrostem, temperamentem, zainteresowaniami i podejściem do życia. Ale wszystkie łączy jedno – marzą, żeby w grudniu 2018 nałożyć koronę Miss Polski. Ich zmagania będziemy mogli śledzić na antenach Polsatu, zanim się to jednak stanie zapraszamy do oglądania transmisji z koncertu półfinałowego już 3 lipca o godzinie 21.00 na antenie TV4.

Jeszcze raz gratulacje dla Oli!

info: misspolski.pl

foto: Kamil Zapora/Echo Dnia Radomskie